Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Punkt Potwierdzający Profil Zaufany ePUAP


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Punkt Potwierdzający Profil Zaufany ePUAP w Urzędzie Miejskim w Bytowie

Uprzejmie informujemy, że Minister Cyfryzacji wyraził zgodę na pełnienie przez Urząd Miejski w Bytowie funkcji Punktu Potwierdzającego Profil Zaufany ePUAP.

Co to jest profil zaufany?

Profil zaufany jest bezpłatną metodą potwierdzania tożsamości obywatela w systemach elektronicznej administracji - to odpowiednik bezpiecznego podpisu elektronicznego, weryfikowanego certyfikatem kwalifikowanym. Wykorzystując profil zaufany obywatel może załatwić sprawy administracyjne drogą elektroniczną bez konieczności osobistego udania się do urzędu.

Procedura założenia profilu zaufanego?

1.
www.epuap.gov.pl.
2. Z konta założonego na portalu ePUAP wysyłamy wniosek o potwierdzenie profilu zaufanego.
3. Następnym krokiem jest uwierzytelnienie Profilu w Punkcie Potwierdzającym Profil Zaufany. W tym celu możemy udać się m. in. do Urzędu Miejskiego w Bytowie (w ciągu 14 dni od złożenia elektronicznego wniosku), gdzie potwierdzimy swoje dane osobowe przed urzędnikiem który porównuje je z wprowadzonymi do systemu.
4. Inne Punkty Potwierdzające Profil Zaufany znajdują się w:
 • Starostwo Powiatowe w Bytowie
  ul. Ks. Dr B. Domańskiego 2
   
 • Urząd Skarbowy w Bytowie
  ul. 1-go Maja 16
   
 • ZUS Inspektorat w Bytowie
  ul. Kościuszki 16
5. Po pozytywnej weryfikacji danych, na podstawie przedłożonego dowodu osobistego lub paszportu, konto założone na portalu ePUAP zyskuje status profilu zaufanego.

Profil potwierdza się na okres 3 lat i jego ważność może być ponownie przedłużana na taki sam okres.

Przed upływem 3 letniego terminu ważności Profilu Zaufanego, użytkownik może samodzielnie dokonać jego przedłużenia, poprzez podpisanie go dotychczasowym (jeszcze ważnym) Profilem Zaufanym ePUAP. W przypadku przekroczenia tego terminu, koniecznym będzie potwierdzenie Profilu w Punkcie Potwierdzającym.

Lokalizacja i czas pracy punktu potwierdzającego w Urzędzie Miejskim w Bytowie:

1. Punkt potwierdzający znajduje się na parterze budynku przy ul. 1-go Maja 15 w Bytowie - pokój nr 104 „Punkt Informacji”. Stanowisko punktu potwierdzającego zostało oznaczone w sposób zapewniający jego łatwe odszukanie przez klientów.
2. Punkt potwierdzający jest czynny w dni robocze w godz. od 8.00 do 14.00.
3. Numer telefonu: 59 822 89-01

Liczba odwiedzin: 16391
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij